Youtube

Last matches
uGs WIN
RtK WIN
RtK WIN
FnK WIN
FPS LOSS
More results Detailed
Servers
Deadsquad 1st CW/TG Official Server - Skinshot

STATUS
• IP: ds1.deadsquad.cz:27482
• Version: 0.3.7-R2

Deadsquad 2nd CW/TG Official Server - Lagshot

STATUS
• IP: ds2.deadsquad.cz:27988
• Version: 0.3.7-R2

PwN3R_B0T's Fightclub [WITH ANTI CHEAT] 4.0 - SKINHIT

STATUS
• IP: ac.deadsquad.cz:27668
• Version: 0.3.7-R2

PwN3R_B0T's Fightclub [WITH ANTI CHEAT] 4.0 - LAGHIT

• NON-STATUS
• IP: ac2.deadsquad.cz:27617
• Version: 0.3.7-R2

Deadsquad 3rd AAD - Official Server

• IP: NONE

Diskuze fóra
Nejnovější diskuze
dENIZ
Vyzvi nás • Fight us
Odveta vs DS
Vzor přihlášky / ...
Neks_
Nejdiskutovanější
dENIZ [8]
Ds team (2016)

Kdo je on-line
Hosté on-line: 8
Členové on-line: 0


Registrovaní členové: 522
Nejnovější člen: SAINT
Partners

BsK-clan.6f.sk

FOL.tode.cz

OGS-clan.4fan.cz

UGT.8u.cz

27497622_1948482251845994_1443220529_n.png

Ikonky
GTA.cz

SA-MP.com

Web klanu HoMieS

AMB

NTP

LSR

EeP - R.I.P

Traffic website
Novodobá CZ/SK komunita ? Napsal Roc 26.11.2018
Teď si kladu otázku. Čím bych vlastně mohl začit? Nejspíše od prostého začátku, i když asi nejsem ten, kdo je schopen udělat kompletní osu minulosti, tak jak šla za sebou. Přeci jen jsou na SA:MP i tací, kteří jsou daleko zkušenější a prožili toho s toutou hrou daleko více. Nicméně, první beta verze San Andreas Multiplayer (SA:MP) byla vyvinuta během května roku 2006. SA:MP tak trochu šlo ruku v ruce s Vice City Multiplayer (VC:MP), které bylo vytvořeno snad někdy ještě v roce 2005. Co jsi nám chtěl říci vůbec? V tomto případě jsem měl na mysli, že SA:MP bude příští rok slavit své 13. narozeniny, což může být i více, než je věk některých novodobých hráčů (nemyslím to ale vůbec špatně a každý byl jednou mladý)


Hlavním tématem této novinky by ovšem mělo být to, jak se SA:MP komunita a scéna hlavně tedy zde u nás v CZ/SK (rád píšu ve Střední Evropě, no ale k tomu se dostanu později) změnila a postupovala dobou.


O počátcích v roce 2006 toho moc nevím, jelikož jsem vlastně ani nehrál v té době, z mých vzpomínek si pamatuji, že několikrát jsem přišel ke kamarádovi domů a viděl jsem u něj běžet hru San Andreas, kde jako primární skin hraje Woozie a na mapě je vidět nespočet misí (označení hráči na radaru). Nějak jsem to nechápal a nevěděl jsem, že se jedná o MP modifikaci. Já prvně spustil SA:MP až o rok později. No... tento článek není o mně, ale o naší nesmrtelné scéně.


2006 byl takový rok, kdy všechno vznikalo. Byly vytvořeny první herní módy pro servery, zakládaly se první klany u nás a hrály se první ClanWary mezi klany. Ovšem typ ClanWarů nebyl ten jaký známe dnes, kdy běháme po letišti nebo jiné mápě s dvěma sawnama a střílime se navzájem přes celé letiště a enormně nás to baví (mimochodem těmto zbraním se u nás začalo říkat Run Weapons - což je odvozeno od slova "běhat"). Hrálo se spíše typu "Last man standing" - dejme tomu 5 kol, každé kolo jiná mapa a zbraně, vše záleželo na domluvě mezi klany. ClanWar vyhrál tentýž klan, jak z názvu vyplývá, jehož člen zůstal poslední naživu. Teď si úplně nejsem jist, ale tuším, že někdy mezi lety 2006-2007 byl vytvořen i herní mód Maikero Town, celkem populární a dobře hratelný mód.


Rok 2007 a 2008 velmi navazoval na předchozí rok 2006. Scéna a komunita se u nás neustále vyvíjela a rozrůstala a počet hráčů stoupal. Podobně, jako v předešlém, tak i v tomto roce bylo založeno nespočet herních klanů, z nichž některé "to dotáhly" velmi daleko, bylo vytvořeno enormní množství herních módu, mezi kterými byl legendární VG / Vojna Gangov a KnD / Kill 'n' Die. Oba módy poté běžely pod záštitou NTP, které si tímto budovalo velkou prestiž a vliv v naší komunitě. Někdy potom mezi lety 2007-2008 byl vytvořen další velmi úspěšný mód který si začal budovat svůj vlastní vliv, a to Reálná Země. V roce 2008 pak bylo poprvé spuštěno WTLS / Welcome to Los Santos, které se od té doby změnilo snad k nepoznání. V dnešní době se jedná snad o nejnavštěvovanější CZ/SK server, a za tu dobu si získalo patřičný vliv. Dále tu u nás působily i takové, řekněme "bokové" servery, kde hrálo také velmi mnoho hráčů, ale nezasáhlo až tak globálním způsobem do celkového dění, avšak stojí za zmínku. Jeden z mých vyloženě oblíbených herních módů byl Záhady S.A., což byl na svoji dobu velmi navštěvovaný server, nebo dále PFR / Prison Fox Break od NTP, public a RP servery od BkM, t_Mc, TSHC klanů apod.


Česko-slovenská klanová scéna pak mezi lety 2007-2008 rovněž navázala styky s německou a maďarskou scénou a začaly první VÁLKY mezi zahraničními klany. Nyní se vlastně dostávám k tomu, proč rád píšu "ve Střední Evropě". Spousta hráčů, a to hlavně těch novodobých si to dnes ani neuvědomuje, ale německé klany a jejich způsob hraní ClanWarů naší CZ/SK scénu ovlinil natolik, že se prakticky od základu přebudoval systém hraní ClanWarů. Začaly se totiž (nyní už v daleko větším množství) používat Sawn-off jako primární zbraně, Tec9 nebo UZI jako sekundární, které se dnes už nepoužívají. Z Německa se k nám později také dostala mapa "Airport SF", která tu vydržela a stále drží dodnes. Předtím se v CZ/SK v hojné míře využívala mapa "Baseball LV". V Maďarsku pak byla v hojné míře využívaná mapa "LS Docks", s největší pravděpodobností také převzato z Německa. Zde už poté nastává velký zlom.


Dnes už se jen velmi těžko představuje, že v jednu dobu pouze v naší CZ/SK komunitě působilo 10+ velkoklanů a dalších 15+ průměrných klanů. To samé v německé scéně dalších 10+ velkoklanů a 15+ průměrných klanů. V té maďarské pak 5+ úspěšných klanů.


Co to tedy znamenalo? Existovala mimořádná konkurenceschopnost mezi klany, hrálo se tolik vyrovnaných ClanWarů, ale hlavně a to především existovala skvělá a kvalitní komunita hráčů přímo uvnitř klanu. Já si moc nedokážu představit, jak BkM natáčí hate videa na TSHC, nebo BoSA natočí flame a fake videa na OGS. HoMieS začne přede všemi veřejně a "nahlas" pomlouvat a urážet eStar atd. - narážím tím na dnešní dobu + na konci článku je perfektní příklad bMe


Co to tedy znamenalo #2? Pořádalo se veliké množství různých turnajů a soutěží mezi klany a teamy, a troufám si říct, že pro klanovou komunitu v CZ/SK (potažmo i pro celou Střední Evropu) to byl zlatý a nejlepší věk. Dokonce se dokázaly uspořádat mezinárodní zápasy v běhání se sawny, což určitě stojí za zmínku, jelikož takové zápasy jsou nebo aspoň byly velice běžné v A/D (s walk zbraněmi), nikoliv však s run zbraněmi:


* Česko vs Slovensko (2010)
* Německo vs Česko (2010)
* Slovensko vs Německo (2010)
* Česko vs Rusko (2013) - daleko za zlatým věkem, ale přece jen ještě ta hra v tomto roce za něco stála


Samozřejmě i v této době se vyskytly různé hádky, nešváry, spory ať už se jednalo o hate, blame/flame, fake, obvinění z nečisté hry/cheatů apod. - na to se snad dá odpovědět pouze tím, že nikdy nic nebylo a nebude dokonalé, prostě se to tak v určitých případech stávalo, i když každopádně v menší míře, jak to můžeme vidět dnes a nedocházelo k tomu až "tak často".


Zlatý věk se teda takto táhl dále a navazoval na další generaci hráčů, než konkrétně pro MĚ definitivně zhasl, teď už né zlatý věk, ale poslední nádech - na počátku roku 2014. Ano, s příchodem synchronizaci střelby do hráče.


Co se týče naší komunity, tak zde bohužel proběhla spíše degenerace než evoluce (nevím, jaký na to má vliv dnešní digitální doba, ale tak to je). Jestliže si vezmete, že dříve byly klany velmi profesionální (už od základu.. originální a stylový název, logo, web, design, působení atp.) a nejednalo se o jeden klan, ale teoreticky o celou sekci, která je vypsaná na Clanlistu. Dnes naší scénu a komunitu ničí cheaty, které jsou již daleko propracovanější a ve větším množství, než dříve... bohužel, ale především pak sami novodobí hráči, kteří jsou ve věku 17-18+ let srovnatelní s hráči, co měli 14-15 let ve 2008-2010 cca. Tehdy byli 14 letí hráči aspoň lehce o něčem jiném, než dnes. Mým úmyslem zde není psát o těch "dospělájckech" kecech, nebo o tom, že my jsme tu jediní dospělí, rozumní apod. ale o pointu a globální pohled na danou věc. Velkou změnu vidim i v určitém "respektu". Pamatuji si, jak "za nás" se nejvíce chválilo hlavně BkM a i spousta hráčů měla jakýsi ten RESPEKT a chování. Nebylo divu, i přesto, že se BkM chovalo arogantně a pořádně namyšleně, tak stále se jednalo o velký klan, a hlavně vzorový klan, který scénou pořádně zahýbal a nechal položit pár stavebních kaménů, které potom dokončily klany jako OGS, BoSA, NTP a HoMieS. Vždycky byly nějaké výjímkou a jsou určitě i teď.

Příchod skinshotu (synchronizace střelby do hráče) jen urychlil asi už i tak nevyhnutelný pád a degeneraci naší komunity. Jen tak pro informaci. Skinshot byl určen ke hraní především na public a RP serverech pro 4fun hráče. Zahraniční klany, které hrají s walk zbraněmi (A/D) hrají pochopitelně na lagshotu (synchronizace střelby před hráče, musí se počítat s odezvou), jelikož se jedná o daleko větší profesionalitu a efektivnost v této hře.


Jak dopadl příchod skinshotu u nás? Najednou, pomalu ze dne na den začaly všechny klany hrát ClanWary na skinshotu, a hned je asi jasné, na čem CZ/SK scéna stála... všechny CZ/SK SA:MP klany v té době stály a byly zakládany pouze na bázi public a RP serverech, což samo o sobě značí o kvalitě daného klanu / teamu apod. Co se pak týče nečisté hry a cheatování, tak ty se vyvíjejí nadále ve větším množství, bez ohledu na to, zda je nastaven skinshot nebo lagshot. Akorát bych viděl rozdíl v tom, že na lagshotu byly (nevím, jak už teď) určité cheaty neefektivní, a JÁ sám jsem duelil a hrál proti hráčům, co proti mně používaly cheaty a i tak jsem je dokázal porážet, často i bez problému. V čem je ale ta zásadní změna, tak za lagshotu byla aspoň vě dřívější době ta chuť - učit se, natrénovat nový běh, taktiku, herní styl apod., jelikož ne každý ihned co přišel na tréning server tak uměl "držet sawny". Celý ten proces toho byl moc pěkný a v tomto "umění" se jednalo aspoň o nějakou profesionalizaci. Skinshot je v tomto případě absolutně, úplně o ničem, žádná pointa.


Co bych tu chtěl dále zmínit.


bMe / Blood Money Entertainment


Nedávno na nás bMe natočilo HATE video - ZDE. Říkal jsem si, že mě konkrétně to absolutně nezajímá a nechci se tím zabývat, ale když už jsem se vypsal, tak mi to nedalo a chci se k tomu vyjádřit.


Všichni asi víme, co je tento klan zač. Když o tom, tak přemýšlím, tak jsem za svoji dlouhou herní historii zaznamenal jen velmi málo klanů (jestli vůbec nějaké), který se nebránil distribuci cheatu a jejich používání, a tím vším vlastně i globálně ovlivňovat i tak již tuto "raněnou" scénu. Neomlouvá je ani to, že si schválně natočí video s cheaty a dokazují jak je AC na WTLS serveru nekvalitní, neschopný a radují se... jsou štěstím bez sebe, že dokáží oklamat script v módu a ponižovat niCe, který neustále tvrdí a vyhlašuje, jak je AC na WTLS bez chyby apod. Ačkoliv je AC na WTLS velmi dobře nascriptovaný, tak stále je to script v módu a ten nikdy nebude dokonalý. Když bych to napsal trochu obecně, tak AntiCheat je jak Anti-virus, který stejně jako AC bude za virusem o krok pozadu.


Dobře. V tomto případě jsou unikátní, ovšem nevím jestli je to zrovna obdivuhodné, jelikož se mi líbila jedna věta, kterou Pesna jednou pronesl: "Byla doba, kdy se čistě hrající smáli cheaterům, dnes je to naopak". Kdo hrál ve starší době, tak si snad ještě dokáže vybavit, jak to bylo kdysi. Samotné vedení klanů se těchto problémových hráčů vždy atomaticky zbavovalo.


Ve videu nám bMe "sděluje", že CW s nimi jsou napsané špatně, že to má být naopak ve výherním formátu pro ně 3:2. V době, kdy se tyto zápasy mezi Ds a bMe hrály jsem nebyl v Ds, takže nevím, kdy, co a jak přesně. Ovšem, viděl jsem, jací hráči hráli za bMe a o těch hráčích už jsem věděl svoje (soFt, aure). Dohledal jsem si teda vše, nakonec jsem zjistil, že Ds hrálo s bMe 7 ClanWarů - z čehož 3 byly výherní pro Ds, 3 pro bMe, 1 nerozhodný. Ve videu jsou pak ukázané reporty z HoMieS webu, no ale nějakým způsobem se v HoMieS databázi nevyskytují všechny reporty z těchto zápasů, takže jsem si dohledal zápisy novinek z archívu zde na webu, kde je všechno vysvětleno a napsáno. Tady jsem se zmýlil...


Zde na webu ovšem všechny CW s tímto klanem nenajdete (možná jen ty výherní), protože se Pesna rozhodl, že všechny zápasy s klany F4K a bMe anuluje, jelikož hráči hráli za 2 klany, nevím jestli tam padla zmínka i o cheatech, ale nedivil bych se tomu. Nicméně, já jsem se rozhodl že zapíšu všechny možné dohledané zápasy (aspoň s náznakem fairplay - i když u bMe pochybuji, ale to už je jedno) - a ty jsou ZDE


A co se týče konečné fáze videa... tak opět Pesna to v komentářích vystihl přesně a výstižně. Dnes je celkem IN udělat video z komentářů a různých novinek, natočit ho a naaranžovat to video podle sebe a takovým způsobem, že to MY máme pravdu. Obecně teda k tomu závěru videa, kde se Defelater střílí s Pesnou a pokaždé umře, pak následuje 8745117 smajlíků v chatu a... blabla


Řeknu vám, kde je ukryté tajemství... absolutně v ničem. S Pesnou se znám takové roky, že v té době valná většina v bMe SA:MP ani nehrála. Nikdy s ním nebyly problémy ohledně cheatů ani žádných jiných vitamínů, tudíž mně bylo hned jasné, že video je prostě jen udělané v "takovém stylu", schválně zpomalované na těch místech, kde by eventuálně šlo ukázat jak "něco" používá atp. Všude mu hity braly, tak jak měly, + video bylo točeno na WTLS, kde se mohou vyskytovat jak lagy tak i dropy FPS.

Je velice pravděpodobné, že bMe z této celé novinky udělá své nové vlastní HATE video a ukáže nám zase svoji právou tvář, o jaký zdegenerovaný klan se jedná.


Nutno i podoknout, že sám zakladatel tohoto klanu OneBlood řekl, že nechce mít žádnou asociaci a ani nic společného s tímto klanem.


meNY a EverY "na trůně"


Něco podobného natočil meNY s EverYm na člena Ds > ScrEw, což je další příklad dezinformace tady u nás. Ukázat, že to "MY" jsme praví a máme pravdu. Video - ZDE. Navíc, tady video udělali hlupáci meNY a EverY, takže to samo o sobě něco vypovídá. Co dodat... jednou to už zkoušeli na někoho jiného na Ds serveru, kde si poté Vedení Ds přečetlo výpis z logu a bylo vše jasné. Podruhé už se chlapci polepšili, ale pouze v tom, že přešli na jiný server, ale i tak.. inteligenti ani ScrEwův nick nenapsali správně. Ovšem meNY a EverY jsou "Kings of Sawn" na scéně, a tudíž je většina hráčů, co se jimi nechají ovlivnit poslechnou a mají to jako pravdu... což je smutné. Celé to video je ubohé, včetně těch komentářů pod videem, kde jsem si konečně mohl všimnout o jak moc velké primitivy se jedná... ve zkratce FAKE video.


O trendu "meNY a EverY na trůně" se zmíním jen krátce... meNY sice je možná legendární hráč, který SA:MP hrál dlouhou dobu ale nedokázal "z toho nějak" vyrůst, vyzrát.. a stále dokola si musel cosi dokazovat. Celkově se taky jednalo o sporného hráče v minulosti, co používal cheaty.


Pokud jde o Everyho, tak ten SA:MP hraje snad od roku 2013 a tak nějak se dokázal k meNYmu vetřít. Stále je vidět, že si chválí své působení v RST, přičemž tam nestál skoro za nic. Podobně asi jako meNY, později používání cheatů a blabla... s tím rozdílem, že bez cheatů je asi daleko slabší a pod úrovní mnoha hráčů, pro dodatek.


Na závěr


Je fajn, když se na to teď člověk podívá, tak je to srovnané a vysvětlené. Na rovinu píšu... nikdo tu nic nehrotí ani neprožívá, jenom jsem chtěl věci uvést na pravou míru.


Pokud jste došli až sem, tak Vám děkuji. Poučte se z toho jak chcete, vemte si příklad nebo spíš nepříklad a klidně zanechte komentář.


4 Komentářů · 394x Přečteno ·Tisk
Komentáře
20 #1 Deamon
dne December 15 2018 16:51:07
Moooc krásně napsáno Úsměv ,četl jsem až do konce.
Nemohu víc než souhlasit... je to docela škoda no.. Úsměv
Dmn
22 #2 Roc
dne December 16 2018 17:24:08
Vsechno asi jednou konci.. obzvlast zde v tomto pripade *ag*
2805 #3 Kikush
dne December 29 2018 15:26:16
Zajímavé počtení. Musím ale říci, že tady toto se neděje bohužel jen mezi klanama, ale celkově celá komunita se víc a víc kazí. Proto děkujme Bohu za normální hráče a ty si zde taky držme. Laie 3
22 #4 Roc
dne December 30 2018 18:12:00
Samozrejme Dwarf
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Facebook
Discord
Upgrade
MTA Mode - Project
Proces: 23%

Aktualizace: 29.01.2019


Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Birthdays
02.02 Lachyy (21)
03.02 SAINT (29)
04.02 dENIZ (19)
17.02 toromo (16)
21.02 aye (17)
Anketa
Od kterého roku hraješ GTA:SA? / Since when do you play GTA:SA?

2005-2007
2005-2007
16% [7 Hlasy]

2008-2010
2008-2010
31% [14 Hlasy]

2011-2013
2011-2013
42% [19 Hlasy]

2014-2016
2014-2016
9% [4 Hlasy]

2017-2018
2017-2018
2% [1 Hlas]

Hlasy: 45
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 14.09.18

Archív anket
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

appac
22-02-2019 13:41
nechapem tu vsuvku od every o sallenovi .. co to ma spoločne s sbqq

sallen
22-02-2019 07:03
to si musím někam dát, co jsi napsal every xdd

homerun
22-02-2019 00:36
Stop

EveRy
21-02-2019 19:43
Sallen: Který sám cheatoval X let s pro aimbotem rofl . Brečící

sbqq
20-02-2019 13:08
cc, vidim ze se to dostalo i sem Šklebící se v tu dobu jsem mel vysokej packet loss, testoval jsem to s menym 3x a na videu ktere jsem tocil jsou take videt mirne lagy. https://youtu.be/aXZAH9h4fMI

NecRozZ
19-02-2019 21:19
Dovolená

Lachyy
19-02-2019 21:18
Nedává smysl

Pesna
19-02-2019 20:45
Dwarf

appac
18-02-2019 16:44
kašlu nato nebudem tu teraz robiť rozbroje Šklebící se

Pesna
18-02-2019 16:41
Takze tezko hodnotit z public serveru..

Pesna
18-02-2019 16:40
No tak predevsim to je video z public serveru kde jsou lagy, na wtls nekdo z bme taky na me zkusil natocit busted, problem byl ale v tom, ze wtls melo hosting v Nemecku a ja jsem z vychodu cr, tak jsem mel ping 80+

appac
18-02-2019 15:44
every predstav si že hrali proti nam a ešte dokonca tomu nebudeš chcieť veriť mame dohodnutu dalšiu cw s Ds